Szczawnica promenada to miejsce które przyciąga!

Szczawnica to niewielkie miasto, w województwie małopolskim, które słynie ze swojego zdrowotnego oddziaływania. Dzięki temu, że jest umiejscowione pomiędzy pasmem gór Pienin i gór Beskidu Sądeckiego, powietrze tutaj jest uzdrawiające, a dodatkowo można się zaopatrzyć w zdrowotną wodę do picia, która od dwóch wieków cieszy się uznaniem.
I tutaj właśnie znajduje się uzdrowisko w którym możesz podreperować swoje zdrowie w zakresie leczenia chorób dróg oddechowych, układu ruchu i stawów oraz alergii.

Spacerowy deptak

Promenada w Szczawnicy stała się popularna dzięki temu, że znajduje się w tym uzdrowiskowo – turystycznym miejscu rozciągającym się wzdłuż potoku Grajcarek i pienińskiego pasma górskiego. Szczawnica jako miejsce uzdrowiskowe jest często odwiedzana przez kuracjuszy, jednak piękne widoki górskie przyciągają wielu turystów którzy pragną także odetchnąć świeżym, czystym powietrzem przechadzając się wzdłuż deptaku. A jest gdzie spacerować, bo owa promenada liczy sobie 1800 metrów i jest uznana za najdłuższą w Polsce.
Poza tym, że jest miejscem widokowym, to przystosowana jest dla ludzi wypoczynkowo i wizualnie, a także dzięki latarniom które są tam rozmieszczone, można spacerować wieczorami, co jest dodatkową atrakcją dla osób lubiących romantyczne klimaty albo tych chcących obserwować letnie zachody słońca.
Przechadzając się wzdłuż promenady, można również odpocząć, bo są tutaj co pewien czas rozmieszczone ławki, na których można usiąść, co jest dodatkowym atutem dla seniorów. Ławki przydają się także po to by po prostu usiąść i podziwiać widoki, albo odsapnąć po przebieżce czy jeździe na rowerze.

Piękne widoki każdej pory roku

Wspaniałe pasma górskie dostępne są z tego miejsca do podziwiania nie tylko w okresie letnim, a każdej pory roku. Wejście na promenadę jest bezpłatne, przyjeżdżając samochodem można skorzystać z płatnych parkingów miejskich i prywatnych, jeżeli zaś zamierzasz spędzić tutaj kilka dni, to wzdłuż deptaku znajdziesz miejsce noclegowe w domkach wypoczynkowych.