Marzysz o podróży do Włoch? Gotowy, aby zarezerwować rejs na Karaiby? Marzysz o afrykańskim safari? Niezależnie od tego, czy co roku wybierasz się na wspaniałe wakacje, czy co kilka lat wybierasz się na niedrogą rodzinną wycieczkę, wiele zależy od planowania idealnych wakacji. Niektóre osoby idą od razu do profesjonalistów i polegają na biurach podróży, które wykonują wszystkie ich plany. Ale niektórzy ludzie lubią samodzielnie planować swoje wycieczki. Oto pięć sekretów profesjonalistów w planowaniu następnych wakacji:

Planowanie wakacji – wybierz określone miejsce docelowe

Im bardziej elastyczny jesteś w swoich planach podróży, tym łatwiej będzie znaleźć oferty. Ale jeśli jesteś otwarty na podróż w dowolnym miejscu w dowolnym momencie, przesadzanie z każdą ofertą podróży i pakietem zniżek dostępnym online może być przytłaczające. Zacznij od zawężenia swoich preferencji do określonego regionu lub miasta. Najlepszym sposobem na to jest zastanowienie się nad tym, co chcesz robić, gdzie się udać. Na przykład, jeśli chcesz tylko odpocząć na plaży, możesz udać się na Hawaje lub do San Diego. Jeśli Twoim priorytetem jest zwiedzanie muzeów, możesz wybrać się do Włoch lub Paryża. Chcesz jeździć na nartach? Może twoim celem powinny być Alpy Szwajcarskie. Zdecyduj, co chcesz zrobić, a następnie przeszukaj Internet, aby pomóc wybrać miejsce docelowe.

Planowanie wakacji

Planowanie wakacji – oszczędzaj pieniądze, wyszukując oferty lotów online

Portale internetowe ułatwiają znajdowanie ofert online. Możesz znaleźć niesamowite pakiety podróży i zaoszczędzić na wszystkim, od lotów i rezerwacji hotelowych po wycieczki. Jeśli jesteś elastyczny w dniach i czasach, które chcesz podróżować, możesz zaoszczędzić dużo. Przy indywidualnej rezerwacji segmentów podróży zawsze rezerwuj loty przed hotelem. Musisz znać datę zameldowania i wymeldowania, aby zarezerwować zakwaterowanie. Jednak niektóre witryny oferują oferty wiązane, jeśli wspólnie rezerwujesz loty, hotel i wynajem samochodu.

Planowanie wakacji – znajdź oferty dotyczące zakwaterowania

Zdecyduj, jakiego rodzaju wrażenia chcesz mieć, a następnie wybierz zakwaterowanie, które może je zaoferować. Może być kuszące, aby zarezerwować pakiet podróży, który obejmuje rezerwacje lotów i hoteli. Jest to wygodne, łatwe i zwykle wydaje się najlepszym sposobem na oszczędzanie. Ale zawsze najlepiej jest najpierw przeprowadzić badania. Oferty pakietów często sprawiają wrażenie, że otrzymujesz najlepszą stawkę, ale możesz znaleźć jeszcze lepsze stawki, które nie są częścią pakietu. Przed dokonaniem rezerwacji i opłaceniem pakietu lotów i oferty hotelowej sprawdź ceny każdej z nich osobno. Po zarezerwowaniu zakwaterowania nadszedł czas, aby rozpocząć planowanie trasy. Zbadaj lokalne gorące punkty. Sprawdź witrynę hotelu, aby uzyskać rekomendacje na temat rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Jeśli będziesz wyjeżdżać tylko na kilka dni, nie czekaj zbyt długo, aby zarezerwować wycieczki grupowe i wycieczki – najlepsze zapełniają się szybko! Nie szukaj zbyt daleko – czasem najlepsze oferty znajdują się tuż pod nosem! Słyszałeś o czymś takim jak glamping w Polsce? Odpoczywać w wysokim komforcie można również nad polskim morzem.

Planowanie wakacji

Planowanie wakacji – upewnij się, że będziesz mieć dostęp do swoich pieniędzy

W zależności od tego, gdzie zamierzasz podróżować, możesz nie mieć dostępu do pieniędzy za pomocą karty bankomatowej. Zanim więc wskoczysz na lot, upewnij się, że masz kartę, która umożliwia dostęp do globalnych bankomatów. Sprawdź w swoim banku, czy możesz używać swojej karty debetowej w bankomatach w docelowym mieście. Przynajmniej upewnij się, że możesz go użyć do zakupów. Jeśli chodzi o karty kredytowe, sprawdź, czy masz opłaty za przeliczanie walut. Zapytaj swój bank, jakie są ich zasady dotyczące międzynarodowych wypłat i transakcji. Podczas korzystania z karty w innym kraju może być konieczne uiszczenie opłat. Nie ma prawie nic bardziej przerażającego niż przebywanie w obcym kraju bez dostępu do swoich pieniędzy. Przeprowadź swoje badania przed wyjazdem, aby wiedzieć, czego się spodziewać. Nie chcesz dać się zaskoczyć i zdaj sobie sprawę, że przez cały czas podróży nie masz dostępu do gotówki.

Planowanie wakacji – porządkuj swoje dokumenty podróży

Podróżujesz za granicę? Może być potrzebna wiza (dokument podróży, a nie karta kredytowa). Sprawdź wymagania dotyczące podróży do kraju, który zamierzasz odwiedzić. Jeśli potrzebujesz wizy, złóż wniosek na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. W zależności od tego, dokąd zmierzasz, rozpatrzenie wniosku wizowego może potrwać od dwóch tygodni do dwóch miesięcy, więc nie czekaj do ostatniej chwili! Niektóre kraje wymagają również specjalnych szczepień, aby przekroczyć ich granice. Upewnij się, że znasz wszystkie wymagania wstępne. Kiedy otrzymasz szczepienia, pamiętaj, aby uzyskać wszystkie dokumenty i dokumentację potwierdzającą, że je otrzymałeś. Jest to oczywiste, ale zawsze sprawdź, czy paszport jest ważny. Nie będziesz mógł podróżować z wygasłym paszportem, a niektóre kraje wymagają nawet, aby twój paszport był ważny przez trzy do sześciu miesięcy po opuszczeniu kraju.

Zaplanuj wakacje w domkach letniskowaych z Lubiatowa.