Djerba

SAHARA - wycieczka 2-dniowa
1 dzień: rano wyjazd z hotelu tzw. drogą rzymską łączącą od czasów starożytnych wyspę z lądem. W programie przewidziano zwiedzanie: Matmata - zwiedzanie troglodytów (podziemnych jaskiń zamieszkałych przez Berberów - rdzennych mieszkańców Tunezji). Górska wioska Tamezret zamieszkana przez Berberów (przerwa na fotografowanie). Douz - brama Sahary - typowa oaza pustynna. Fakultatywnie - przejażdżka na wielbłądach. Lunch. Przejazd przez Chott El Jerid - największe wyschnięte słone jezioro Afryki. Wieczorem zakwaterowanie w największej tunezyjskiej oazie (liczącej ponad pół milion palm) - Tozeur.
2 dzień: fakultatywnie: przejażdżka klimatyzowanymi samochodami terenowymi do górskich oaz Atlasu Saharyjskiego (najpiękniejsze miejsca tunezyjskiej części Sahary). Obiad w miasteczku Metlaoui. Przejazd przez Gabes - oaza morska, miasto berberyjskiego króla Massina. Możliwość zakupów na typowym tunezyjskim bazarze Grand Jara. Powrót promem na Djerbę ok. godz. 19:00.
Cena orientacyjna: 130 EURO.

GABES - MATMATA - wycieczka 1-dniowa
Rano wyjazd z hotelu tzw. drogą rzymską łączącą od czasów starożytnych wyspę z lądem. W programie przewidziano zwiedzanie: Matmata - zwiedzanie troglodytów (podziemnych jaskiń zamieszkałych przez Berberów - rdzennych mieszkańców Tunezji). Lunch w berberyjskiej restauracji. Następnie Gabes - oaza morska, miasto berberyjskiego króla Massina. Fakultatywnie: przejażdżka bryczką przez zielone serce oazy z daktylowymi gajami. Możliwość zakupów na miejscowym targu w historycznej części oazy. Powrót promem na Djerbę ok. godz. 19:00.
Cena orientacyjna: 45 EURO.

DJERBA - dookoła wyspy - wycieczka półdniowa
W programie: zwiedzanie tzw. drogi rzymskiej łączącej od czasów starożytnych wyspę z lądem. W miasteczku Guellala wizyta w wytwórni ceramiki oraz w muzeum tradycji muzułmańskiej. Houmt Souk - stolica Djerby. Wizyta w tradycyjnej tkalni dywanów oraz zakupy w handlowej części miasta.
Cena orientacyjna: 25 EURO.

WYCIECZKA ŁODZIĄ - program półdniowy
Wycieczka rozpoczyna się rankiem wypłynięciem łodzią z portu w Houmt Souk do piaszczystej wysepki niedaleko Djerby. Podczas rejsu można łowić ryby oraz obserwować delfiny. Na wysepce czeka na Państwa kąpiel w kryształowo czystej wodzie, a załoga łodzi przygotuje dla Państwa lunch. Powrót do portu ok. 16:00. Transfer do hotelu.
Cena orientacyjna: 35 EURO.

WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY - program wieczorny
Niezapomniany wieczór z tunezyjskim folklorem i wspaniałą atmosferą. W programie m.in. taniec brzucha, pokazy tańców regionalnych, muzyka z różnych zakątków Tunezji, połykacze ognia i fakirzy. A także wyśmienite tunezyjskie wino, specjały miejscowej kuchni oraz owoce. Powrót do hotelu ok. godz. 23:00. Cena wycieczki zawiera transfer do/z hotelu.
Cena orientacyjna: 35 EURO.