Turcja

MANAVGAT
Wspaniały dzień - słońce, piasek i woda rzeki Manavgat. Wyjazd z hotelu ok. 9:30. Po 45-minutowym transferze autobusem (z Alanyi) docieramy do miasteczka Manavgat, przez które przepływa rzeka o tej samej nazwie. Przesiadka na łódź. Po dwugodzinnym rejsie po rzece - przerwa na kąpiel w miejscu jej ujścia do morza. Po przerwie lunch na statku i powrót do Manavgat. Krótka przejażdżka nad piękny wodospad o nazwie "Manavgat".
Przerwa na odpoczynek i fotografowanie. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.
Cena orientacyjna: 120,00 PLN.

LETNI WIATR
Przygoda tego dnia rozpoczyna się w porcie w Alanyi. Impreza przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników kąpieli w morzu. Opływamy statkiem półwysep, na szczycie którego usytuowana jest Twierdza Seldżucka. Po drodze mijamy grotę Piratów, a po przechadzce grotą Kochanków można sprawdzić swoją odwagę skacząc z 10-metrowej skały do morza. Płynąc dalej wzdłuż brzegu przewidziano kilka przerw w różnych miejscach przeznaczonych na kąpiel w morzu i fotografowanie. Obiad na łodzi ujęto w cenie wycieczki (napoje płatne). Po obiedzie możliwość skorzystania z różnorodnych sportów wodnych (za opłatą) m.in. banan wodny, skuter wodny lub parasailing. Dalszy rejs z przerwami m.in. na kąpiel w jaskini fosforyzującej. Powrót do hotelu ok. godziny 18:00.
Cena orientacyjna: 110,00 PLN.

WIECZÓR TURECKI
W godzinach wieczornych odjazd z hotelu do typowej tureckiej restauracji Karavanseray. Budynek ten służył niegdyś jako miejsce odpoczynku i noclegu dla kupców podróżujących ze swymi towarami na wielbłądach. Będą mieli Państwo okazję zetknąć się z folklorem tureckim. Organizatorzy proponują wyśmienitą turecką kuchnię, miejscowe białe i czerwone wina, pokazy tańca brzucha, tańców folklorystycznych z różnych rejonów Turcji, harem show i inne. Po występach wolny program dla gości (wspólna znakomita zabawa).
Cena orientacyjna: 120,00 PLN.

RAFTING
Alanya i Side - przejazd autobusem do pięknego parku narodowego, gdzie na rzece Köprülü Cay odbędzie się 13-kilometrowy spływ pełen niesamowitych wrażeń. Rafting daje możliwość dobrej zabawy w otoczeniu wspaniałej scenerii. Podczas tej wycieczki poziom adrenaliny wzrasta o 100%. Przed imprezą wręczone zostaną kamizelki ratunkowe i kaski oraz odbędzie się krótkie szkolenie prowadzone przez profesjonalnego instruktora raftingu. Stopień trudności jest oceniany jako 0-2. Jest odpowiedni zarówno dla amatorów, jak i rodziców z większymi dziećmi. Podczas spływu przewidziano 3 przerwy: przy historycznym moście z II w. p.n.e.; podczas drugiej otrzymacie Państwo obiad (w cenie), a w czasie ostatniej można spróbować tzw. body raftingu. Życzymy powodzenia w zmaganiu z żywiołem. Powrót do hotelu ok. 19:00.
Cena orientacyjna: 260,00 PLN.

PERGE, ASPENDOS, KURSUNLU
Ciekawa impreza dzięki, której poznacie Państwo fascynującą historię Turcji. Ok. godz. 9:00 odjazd do Kursunlu (ok. 2 godziny jazdy). Przystanek przy pięknym wodospadzie. Druga przerwa przewidziana jest przy ruinach antycznego miasteczka Perge. Obiad. Zwiedzanie Aspendos, którego sława wiąże się z najlepiej zachowanym teatrem rzymskim, zbudowanym w II wieku, mieszczącym ok. 15.000 widzów. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.
Cena orientacyjna: 150,00 PLN.

PAMUKKALE
W cenie ujęto śniadania i kolacje. Dwudniowa impreza poświęcona jednemu z cudów natury - wapiennym tarasom w Pamukkale. Odjazd we wczesnych godzinach rannych. W trakcie podróży przerwa na śniadanie, wizyta u rodziny Nomadów mieszkających w górach Taurus oraz lunch. Przyjazd do Pamukkale - zwiedzanie wapiennych tarasów z możliwością fotografowania. Kąpiel i relaks w łaźniach termalnych. Wieczór i nocleg w 3* hotelu. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie ruin starożytnego amfiteatru oraz wizyta w wytwórni ręcznie tkanych dywanów z możliwością zakupu. Powrót do hotelu ok. godz. 19:00.
Cena orientacyjna: 220,00 PLN.

KAPADOCJA
Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach rannych. W trakcie podróży przerwa na śniadanie w Akseki. Następnie zwiedzanie muzeum w Konya. Obiad w Aksarayi. Po obiedzie dojazd do Kapadocji, uważanej za jeden z cudów natury. Niezwykłość tamtejszych krajobrazów jest zasługą tufu - miękkiej porowatej skały utworzonej przez pyły wulkaniczne. Kiedy w VII wieku Kapadocję najechali Arabowie tamtejsi chrześcijanie schronili się w domach wydrążonych w miękkiej skale. Zwiedzanie podziemnego miasta Kaymakli oraz kilka przerw na fotografowanie. Wieczór i nocleg w 3* hotelu z basenem. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie muzeum w Göreme, postój w Pasabagi - wizyta w wytwórni ręcznie tkanych dywanów (możliwość zakupu). Podczas podróży przerwa na obiad oraz kilka mniejszych postojów na odpoczynek. Powrót do hotelu.
Cena orientacyjna: 270,00 PLN.

ŁAŹNIA TURECKA
Zdaniem Turków nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowania się niż łaźnia turecka. Impreza rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplacje. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest oczyszczanie skóry oraz zabieg bąbelkowy. Po wizycie w łaźni na pewno poczujecie się Państwo jak nowo narodzeni.
Cena orientacyjna: 100,00 PLN.

AQUALAND I DELFINARIUM
Witamy w wodnym świecie! W Aqualandzie czekają na Państwa niezapomniane wrażenia. Wycieczka ta trwa około 6 godzin, w ciągu których będą mogli Państwo skorzystać z różnego typu basenów i zjeżdżalni wodnych zapewniających ekscytującą zabawę. Podczas wizyty w wodnym świecie będzie można również podziwiać występy foki i delfinów. Wycieczka polecana głównie dla rodzin z dziećmi.

REJS STATKIEM
Kilkugodzinny rejs jachtem jest jednym z najlepszych sposobów aby odpocząć i uciec od codzienności. Słońce, delikatny szum morza oraz malownicze krajobrazy z pewnością pozwolą Państwu się zrelaksować. Podczas rejsu można popływać w krystalicznie czystych wodach, opalać się, podziwiać ruiny starożytnych zabytków oraz piękno urokliwych zatoczek. Zapraszamy na pokład!