Wyjeżdżając w celach rekreacyjnych i relaksacyjnych, szukamy najlepszego miejsca noclegowego. Ważne jest, aby spełniało wszystkie wymagania, nawet jeśli są one mocno wygórowane. Wypoczynek może być dużo bardziej udany jeśli znajdziemy miejsce, które będzie łączyło fantastyczne warunki mieszkalne z najlepszą lokalizacją i cudownym widokiem. Jakimi kryteriami najczęściej kierują się urlopowicze? Co jest dla nich najważniejsze w potencjalnym miejscu wypoczynkowym? Jaki hotel w pobliżu Szczyrku, Bielska-Białej i Żywca będzie w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich, nawet tych najbardziej wymagających? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w niniejszym artykule!

Lokalizacja to podstawa

Bez wątpienia najistotniejszym kryterium jest miejsce, w którym obiekt został zlokalizowany. To podstawa naszego wyjazdu — wyjeżdżając chcemy odpocząć i uciec choć na chwilę od codzienności. Ważne zatem, aby na miejscu istniały lokalizacje, które zapewnią nam rozrywkę na czas wyjazdu. W zależności od naszych zainteresowań, warto sprawdzić w jakiej odległości od potencjalnego noclegu znajdują się najbliższe muzea, ciekawe miejsca, czy lokalne perły architektury. Wiedza o okolicznych atrakcjach pozwoli na podjęcie decyzji o tym, czy hotel znajduje się w odpowiedniej odległości od nich.

Warto również pomyśleć o okolicznościach przyrody, które zastaniemy na miejscu. Chyba każdy wczasowicz marzy o wspaniałym widoku za oknem, który będzie cieszył oczy zaraz po przebudzeniu. Piesze wycieczki to nieodzowny element niemal każdego wyjazdu miłośników przyrody. Dobrze jest zatem zapoznać się z okolicą i polecanymi zarówno przez turystów, jak i miejscowych, obszarami wartymi odwiedzenia.

Wysoki standard i obecność kuchni mają znaczenie

Niezwykle ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu, jest jego standard i warunki, jakie zastaniemy po przyjeździe. Musimy pamiętać, że w miejscu tym będziemy mieszkać przez kilka, czy kilkanaście następnych dni, a więc musimy czuć się w nim niemal jak w domu. Im wyższy standard hotelu, tym lepiej — gwarantuje to dobre samopoczucie przez cały czas wyjazdu.

Warto dowiedzieć się także, czy w miejscu, do którego się wybieramy znajdziemy restaurację. Śniadania, obiady i kolacje to ważna część nie tylko wyjazdów, ale po prostu życia codziennego. Idealnym rozwiązaniem jest restauracja hotelowa, szczególnie jeśli jest dostępna także dla osób „z zewnątrz”. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że uczęszczający do niej goście nieprzebywający w hotelu wybierają ją ze względu na jej znakomitą kuchnię, nie lokalizację!

Dworek Góralski — fuzja wszystkiego, co najlepsze

Wszystkie wyżej wymienione cechy łączy w sobie położony nieopodal jeziora Żywieckiego hotel o nazwie Dworek Góralski. Jego lokalizacja pozwala na odbycie zarówno wielu pieszych wycieczek po Beskidzie Żywieckim, jak i odbycie rejsu widokowego po Jeziorze Żywieckim. W pobliżu znajdują się też Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, XIII-wieczny barokowy kościół oraz zamek Habsburgów. Można również zwiedzić Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar. Widoki, które podziwiać można z okien pokoi hotelowych, zapierają dech w piersiach i dają poczucie prawdziwego spokoju.

Kolejną cechą, przemawiającą za wyborem właśnie tego miejsca, jest wysoki standard hotelu. Oprócz noclegu w przepięknych okolicznościach przyrody, możemy skorzystać także ze SPA, które znajduje się w budynku. W ofercie znajdziemy wiele masaży, czy zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych na bazie kosmetyków dr Ireny Eris, co zdecydowanie będzie dodatkowym urozmaiceniem wyjazdu i pozwoli na pełnowartościowy odpoczynek.

W Dworku Góralskim znajduje się także restauracja, niezwykle ceniona przez znane osobistości świata polityki i show-biznesu, gości hotelowych, jak i okolicznych mieszkańców. Najlepsi kucharze dbają o podniebienia każdego, kto postanowi posilić się w tym miejscu. Jest to niewątpliwie jeden z największych atutów hotelu — możliwość jedzenia najsmaczniejszych dań przygotowanych przez wirtuozów sztuki kulinarnej.

Hotel Dworek Góralski zlokalizowany jest w pobliżu większych miejscowości — Bielska-Białej, Szczyrku i Żywca, co pozwala na odbycie niezwykłych wycieczek, tak pieszych, rowerowych, jak i crossowych i odkrycie nowych punktów na mapie Beskidów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą hotelu Dworek Góralski, którą znajdziecie na stronie internetowej www.dworekgoralski.pl Z pewnością będziecie zaskoczeni, jak wiele udogodnień przygotowanych jest właśnie na Wasz przyjazd!