Łęczyca to miasto na prawach powiatu położone w województwie łódzkim. Posiada ono bardzo długą i barwną historię, przez co dziś można znaleźć tu mnóstwo ciekawych zabytków do zwiedzania.

Łęczyca zwiedzanie więzienia

Prawdopodobnie najbardziej znanym obiektem jest zamek królewski w Łęczycy, na którym co roku organizowany jest spory turniej rycerski. Jeśli kogoś interesuje Łęczyca zwiedzanie, to znajdzie tu wiele budowli zarówno z okresu średniowiecza, jak i z późniejszych czasów. Istnieje jeszcze jeden obiekt, który budzi tu szczególne zainteresowanie – stare więzienie. Znajduje się ono w zabytkowym budynku praktycznie w samym centrum miasta.

 

Łęczyca więzienie zwiedzanie to niezwykła okazja do poznania również nieco nowszych dziejów całego regionu. Zakład karny w tym budynku działał już od czasów zaborów. W okresie międzywojennym łęczyckie więzienie zyskało miano najostrzejszego w całej Polsce. Było wykorzystywane również przez władze PRL – przetrzymywano tu wielu działaczy opozycji demokratycznej. Więzienie Łęczyca zwiedzanie może być zatem dość wstrząsającym, ale niezwykle fascynującym przeżyciem.