Planujesz wymarzoną wycieczkę lub spokojny urlop z rodziną? Podczas przygotowywania się do wakacji na pewno warto rozważyć wykupienie polisy stworzonej z myślą o podróżujących. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyjazdów zagranicznych. Sprawdź, dlaczego zainwestowanie w ubezpieczenie turystyczne to zawsze dobry pomysł.

Ochrona przed niespodziewanymi wydatkami

Koszty związane z takimi wydarzeniami jak utrata bagażu, choroba czy też wypadek mogą skutecznie popsuć wakacje i poważnie obciążyć domowy budżet. Ubezpieczenia podróżne pozwalają uniknąć takich wydatków, ponieważ pokrywa je ubezpieczyciel w ramach zawartej umowy. Podczas przeglądania ofert warto zatem zwrócić uwagę na zakres ochrony. Dobrym pomysłem może być ubezpieczenie nie tylko zdrowia podróżujących, ale także ich bagażu i odpowiedzialności cywilnej.

Opieka medyczna podczas podróży

Problemy ze zdrowiem podczas wyjazdu to dość częsty problem turystów. Może zaszkodzić lokalne jedzenie, nietrudno też o kontuzję podczas zwiedzania zabytkowych ruin bądź wypoczynku na plaży. Wykupienie ubezpieczenia podróżnego pozwoli uniknąć ewentualnych kosztów wizyty u lekarza bądź pobytu w szpitalu. Dotyczy to zwłaszcza wyjazdów poza teren Unii Europejskiej, ponieważ w takim przypadku nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto również pomyśleć o polisie, która obejmuje transport poszkodowanych do kraju zamieszkania.

Pomoc w nagłych wypadkach

Zainwestowanie w ubezpieczenie turystyczne może znacząco ułatwić rozwiązanie różnego rodzaju problemów podczas wakacji. Można w dowolnej chwili skontaktować się z Działem Obsługi Klienta i uzyskać cenne wskazówki dotyczące postępowania w nietypowych sytuacjach. Strzałem w dziesiątkę jest zwłaszcza opcja Assistance, w ramach której ubezpieczyciel często zapewnia np. konsultacje z doradcą medycznym, który może pomóc w znalezieniu najbliższej placówki medycznej.

Bezpieczeństwo za niewielką cenę

Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie podróżne jest stosunkowo niewielkim wydatkiem. Polisę często można wykupić w cenie już od kilku złotych za dzień. W przypadku dwutygodniowych wakacji może zatem się okazać, że takie zabezpieczenie to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych za osobę. To naprawdę niewielka kwota w porównaniu z wydatkami, które można ponieść bez ubezpieczenia np. podczas pobytu w szpitalu w innym kraju. Warto pamiętać, że koszty zagranicznego leczenia dla nieubezpieczonych są często liczone w dziesiątkach tysięcy złotych.

Wakacje bez stresu

Wykupienie ubezpieczenia podróżnego to także świetny sposób na zapewnienie sobie wypoczynku bez stresu. Osoby z polisą nie muszą bowiem przejmować się tym, że zatrucie pokarmowe czy też przypadkowe zniszczenie sprzętu hotelowego zrujnują rodzinny budżet. Ponadto spokój zapewnia również myśl, że w nagłych wypadkach można liczyć na fachową pomoc firmy ubezpieczeniowej. Warto zatem uważnie śledzić porady i aktualności w tej branży, co na pewno pomoże w wybraniu odpowiedniej oferty i zapewnieniu udanych wakacji.

Artykuł powstał we współpracy z ergo-hestia-warszawa.pl