Wielokrotnie słychać pytania o to, co można robić podczas urlopu w Egipcie. Zazwyczaj tego typu wakacje kojarzą się z luksusowymi hotelami, pysznym jedzeniem i ogromnymi basenami, w których spędza się całe dnie. Gdyby nie dodatkowe atrakcje, niedostępne w wielu innych częściach świata, niektórzy nawet nie odczuliby, że spędzają czas w Afryce. Panuje też przekonanie, że wakacje w tym kraju są raczej dla osób mało aktywnych, ceniących sobie komfort. To nie koniecznie musi być prawda. Opcją dla kochających wodne sporty jest nurkowanie w Egipcie.

Aktywny wypoczynek w wodzie

Jaka destynacja najlepiej nadaje się na tego typu sporty? Największe kurorty mają nurkowanie w swojej podstawowej ofercie. Co ciekawe, w tych największych można spotkać instruktorów mówiących w języku polskim. Dla osób, które nie czują się swobodnie mówiąc po angielsku, takie rozwiązanie będzie świetne. Mowa tu o osobach, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nurkowaniem i nie wiedzą, jak to robić bezpiecznie. Znajomość podstawowych zasad i ich całkowite zrozumienie zapewnia bezpieczeństwo w całej przygodzie z tym niesamowitym sportem. Opcja szkoleń w języku polskim dostępna jest między innymi w Hurghadzie Safadze, Marsa Alam czy Dahab. Zobacz: http://www.swim.info.pl

Najpiękniejsze rafy w Egipcie

Egipt to kraj, w którym wspaniałe rafy możemy znaleźć i na Morzu Śródziemnym i na Morzu Czerwonym. Wśród licznych raf są te “zwykłe”, które robią ogromne wrażenie na początkujących, ale z biegiem czasu poszukuje się czegoś bardziej emocjonującego. Żądnym przygód polecamy prawdopodobnie najpiękniejszą rafę, możliwe, że równocześnie najrzadziej odwiedzaną przez turystów ze względu na odległość. Mowa o rafie Daedalus, znajdującej się około 80km odwybrzeża Marsa Alam. Znaleźć na niej można miękkie koralowce oraz gorgonie. Z niezwykłych zwierząt, obok nas przepływają rekiny młoty, mureny czy manty. To sprawia, że nurkowanie w Egipcie może być niezwykle emocjonujące. Na tę wyprawę należy poświęcić więcej czasu, gdyż samo dotarcie do niej zajmie między 5 a 6 godzin statkiem z portu Marsa Alam.