Wakacje za granicą można spędzić nie tylko z biurem podróży. Równie dobrze można wybrać się na nie na własną rękę, rezerwując jeden z tanich lotów. Tanie linie lotnicze przez całe lato obsługują liczne trasy do Hiszpanii, Włoch, na Cypr i do wielu innych miejsc, w których można zapomnieć o stresie i pracy. Bilety lotnicze na lato mają korzystne ceny, gdyż wiele lotów można zarezerwować za mniej niż 200 zł w jedną stronę. Dowiedz się więcej o poszukiwaniu tanich biletów i sprawdza, jak korzystnie zarezerwować loty na wakacje.

  1. Loty Wizz Air na lato – na które kierunki zwrócić uwagę?
  2. Bagaż podręczny czy rejestrowany?

Tanie loty na wakacje umożliwiają spędzenie urlopu za granicą bez wydawania dużych sum pieniędzy. Rezerwując bilet w tanich liniach lotniczych, już za nieco ponad 100 zł można wybrać się do innego kraju i zrelaksować się nad Morzem Śródziemnym lub Adriatykiem. W dobrej cenie mogą latać zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego jest to atrakcyjne rozwiązanie dla singli, par, rodzin i grup przyjaciół. Jeśli chcesz wybrać się na wakacje poza Polskę, sprawdź, jak i kiedy zarezerwować tani lot za granicę.

Loty Wizz Air na lato – na które kierunki zwrócić uwagę?

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne przyciągają tysiące turystów z całej Europy, dlatego w lipcu i sierpniu zwykle bilety lotnicze są nieco droższe. Lot liniami Wizz Air jest jednak przystępny cenowo nawet w wysokim sezonie, dlatego warto go zarezerwować, gdy poszukuje się budżetowych wakacji. Jeśli chodzi o lato z Wizzair loty na urlop warto bookować z wyprzedzeniem, gdyż szybko się wyprzedają. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki takie jak południe Włoch, Sycylia, Cypr, Malta, Chorwacja, Bułgaria i Hiszpania. W przypadku Hiszpanii latem tanio można wybrać się przede wszystkim na Costa Brava lub Costa del Sól, gdyż loty na Wyspy Kanaryjskie tanieją dopiero po wysokim sezonie. Zwykle port lotniczy na wyspach takich jak Fuerteventura obsługuje w lipcu i sierpniu jedynie czartery z biur podróży, dlatego tanie loty są dostępne po wakacjach.

Bilet lotniczy warto zamawiać z wyprzedzeniem lub tuż przed odlotem. Postępując w ten sposób, można liczyć na najkorzystniejsze ceny za przelot, gdyż usługi lotnicze kosztują najwięcej, gdy przewoźnik ma największe szanse na znalezienie chętnych na przelot. Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem lub lot last minute są zatem najtańsze.

Bagaż podręczny czy rejestrowany?

Wybierając się na wakacyjny urlop liniami Wizz Air, powinno się dobrze przemyśleć kwestię bagażu. Jeden bagaż podręczny może nie wystarczyć, by spakować wszystko, co potrzebne na urlopie. W bagażu podręcznym nie można również przewozić płynów w dużych butelkach, dlatego jeśli zamierza się kupić dobre wino lub oliwę z rejonu basenu Morza Śródziemnego, nie uda się jej zabrać na pokład samolotu. Prezes zarządu Wizz Air ustalił limit bagażu rejestrowanego na 20 kg, jednak by zabrać ze sobą dużą walizkę, trzeba dodatkowo zapłacić. Linie Wizzair pozwalają dokupić dodatkowe sztuki bagażu rejestrowanego już po zamówieniu biletów, dlatego w razie potrzeby opłatę za ich przewóz można pokryć później.

Możliwość dokupienia bagażu istnieje także na lotnisku przed odlotem, jednak takie rozwiązanie jest nieopłacalne. Bagaż rejestrowany na lotnisku kosztuje więcej niż w przypadku jego opłacenia przez Internet. Podczas dokonywania rezerwacji online do ceny biletu z wliczonym bagażem podręcznym dolicza się około 100-200 złotych za bagaż, który ładuje się do luku pod pokładem. Na lotnisku każdy dodatkowy bagaż może kosztować nawet kilka razy tyle.