Aby znaleźć wiele ciekawych zabytków i odkryć w nich całe wieki historii, wcale nie trzeba skupiać się na tych lokalizacjach rekomendowanych przez przewodniki turystyczne. Bardzo często okazuje się, że nawet w niewielkich miastach położonych nieco na uboczu znaleźć możemy mnóstwo skarbów. Przykładem takiego miejsca jest niewątpliwie Tykocin.

Zabytki Tykocina

Małe miasteczko w okolicy Białegostoku cieszy się wielowiekową historią, która zostawiła tu po sobie mnóstwo śladów. Zabytki Tykocina są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każdy miłośnik historii znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wielkie wrażenie robi już sam rynek w Tykocinie wraz z położonym tutaj kościołem pw. Świętej Trójcy. Rynek posiada charakterystyczną, niską zabudowę, często spotykaną w tym regionie i typową dla epoki baroku. Tykocin przez wiele wieków był również ośrodkiem kultury żydowskiej.

zamek w Tykocinie na sprzedaż

Do obecnych czasów zachowały się tu dwie synagogi, w których obecnie mieści się muzeum. Sporo rozgłosu zyskał także zamek w Tykocinie na sprzedaż. Przejęcie go przez prywatnych właścicieli daje nadzieje na jego modernizację oraz tchnięcie w jego mury nowego życia.