Na świecie znaleźć można sporo miejsc, w których lepiej niż gdzie indziej mamy szansę wypocząć, nabrać sił, zrelaksować się. Miejsc, które pomagają nam odpocząć od miejskiego zgiełku i codziennej bieganiny. Takim miejscem są między innymi termy, a konkretnie ośrodki wypoczynkowo relaksacyjne znajdujące się w pobliżu źródeł termalnych (znanych też jako źródła ciepłe, źródła gorące czy cieplice).

 

Aby źródło zyskać mogło miano termalnego tryskać musi z niego woda o określonej temperaturze – zgodnie z jedną klasyfikacją wynosi ona 20 stopni C, z inną zaś woda musi być o 5 stopni C wyższa od średniej temperatury powietrza, jaka występuje na danym terenie Źródła termalne znane są ze swoich prozdrowotnych i relaksacyjnych właściwości, dlatego termy są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów i osoby szukające cichej i spokojnej przystani, aby odpocząć.

Gorące źródła Czechy blisko granicy

Czechy są państwem, w którym nie brakuje – wbrew temu, co wciąż jeszcze sądzi wiele osób – mnóstwa różnorodnych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest obecność na terenie tego państwa źródeł termalnych i znajdujących się przy nich ośrodków wypoczynkowych. Wiele z nich znaleźć można niedaleko polskiej granicy, przez co bardzo często i chętnie odwiedzane są one przez naszych rodaków. Ale nie warto na tym poprzestać. Wizyta w termach – choć sama w sobie bardzo relaksująca i atrakcyjna – może stać się doskonałym punktem wyjścia do dalszego odkrywania skarbów tego graniczącego z nami państwa.