Dolny Śląsk to jeden z najbardziej wyjątkowych regionów w Polsce. Posiada on długą i niezwykłą – choć często tragiczną – historię. W średniowieczu było to miejsce stykania się i przenikania wpływów czeskich, polskich i niemieckich. Ostatecznie ten ostatni naród zdobył tu dominację, która utrzymywała się aż do XX stulecia.

Ząbkowice Śląskie zamek – zwiedzanie.

Po II wojnie światowej większość regionu znalazła się w granicach Polski. Dziś możemy podziwiać tu mnóstwo zabytków i wyjątkowych miejsc, które są świadectwem bogatej przeszłości. Doskonałą propozycją dla każdego jest Ząbkowice Śląskie zamek zwiedzanie. Zamek w tym mieście należy do najsłynniejszych budowli tego typu na terenie całego województwa dolnośląskiego. Historia zamku sięga czasów renesansu. Wcześniej istniał tu prawdopodobnie jeszcze starszy, gotycki obiekt.

Ząbkowice Śląskie atrakcje dla dzieci

Obecnie zamek Ząbkowice Śląskie zwiedzanie to propozycja głównie dla pasjonatów, ponieważ budowla już od wieków znajduje się w stanie ruiny. Na pewno jest jednak doskonałym przykładem dawnej architektury tego regionu. Całe miasto również jest warte odwiedzenia. Zarówno propozycje dla pasjonatów historii jak i Ząbkowice Śląskie atrakcje dla dzieci są tutaj bardzo liczne, dzięki czemu każdy miło spędzi tu swój czas.