Gdańsk to miasto w północnej części Polski, położone blisko morza. Jest to miasto chętnie odwiedzane przez turystów, co spowodowane jest nie tylko jego dogodnym położeniem, ale też atrakcjami, które można w nim spotkać. Możemy odwiedzić tam zarówno najbardziej popularne turystyczne atrakcje, jak i te mniej znane. Odwiedzenie Gdańska może być świetnym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy się nad morze, a oprócz tego chcemy zwiedzić jakieś pobliskie miasto.

Najpopularniejsze i najchętniej odwiedzane atrakcje turystyczne w Gdańsku

Jedną z najbardziej znanych atrakcji Gdańska, która może uchodzić nawet za swego rodzaju symbol tego miasta, jest Fontanna Neptuna, czyli siedemnastowieczny posąg z brązu oraz fontanna. Neptun, czyli bóstwo mórz i oceanów, świetnie oddaje klimat tego miasta. Innym popularnym zabytkiem jest duża, ceglana budowla w stylu gotyckim, czyli Bazylika Mariacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku. Bardzo chętnie odwiedzaną przez turystów atrakcją jest też Westerplatte.

Mniej popularne, ale równie ciekawe turystyczne miejsca w Gdańsku czyli nietypowe atrakcje – Gdańsk

Miasto może zaoferować turystom wiele atrakcji, które nie zawsze są znane każdemu. Nietypowe atrakcje Gdańsk to równie ciekawe i fascynujące miejsca, co te, które najbardziej kojarzą się z tym miastem. Do takich atrakcji można zaliczyć na przykład Katedrę Oliwską, czyli zabytkową budowlę z wielkimi organami. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest na pewno Dwór Artusa, który znajduje się w centrum Gdańska. Obecnie jest to oddział muzeum, a kiedyś pełnił funkcję ośrodka życia towarzyskiego tego miasta. Ciekawym zabytkiem jest także Złota Brama. Za atrakcję turystyczną można uznać również przekształconą w deptak, zabytkową ulicę Długą.

Gdańsk to wspaniałe miasto, pełne różnych ciekawych atrakcji, zarówno tych najpopularniejszych, jak i tych mniej typowych i mniej znanych. To miasto o wyjątkowym i unikatowym charakterze, które na pewno warto zobaczyć i zwiedzić, wybierając się na wyjazd nad morze.