Średniowieczne zamki oraz ich ruiny rozsiane są na terenie całej Polski. Miłośnicy takich budowli w zasadzie wszędzie znajdą mnóstwo atrakcji do zwiedzenia. Sporo takich propozycji znajdziemy na terenie Małopolski.

zamek w Pieskowej Skale adres, zwiedzanie.

Jeśli ktoś szuka ciekawego miejsca do spędzenia czasu, to powinien go zainteresować zamek w Pieskowej Skale zwiedzanie. Jest to jeden z najpiękniejszych zamków w tym regionie, ponadto zachowany w doskonałym stanie i oferujący wiele atrakcji dla turystów. Zamek Pieskowa Skała adres jest łatwy do odnalezienia, bowiem obiekt znajduje się bardzo blisko samego Krakowa, na terenie gminy Sułoszowa. W zamku tym od razu widać bardzo bogatą historię.

zamek Pieskowa Skała informacje dla turystów

W architekturze dostrzec można ślady różnych epok – od gotyku aż po barok. Pokazuje to, że na przestrzeni wieków zamek był wielokrotnie modernizowany oraz przebudowywany. Jak pokazują zamek Pieskowa Skała informacje dla turystów, również wszystkie okolice tego obiektu są bardzo ciekawe. W pobliżu znajduje się między innymi słynna skała “Maczuga Herkulesa”. Jest to zatem świetna propozycja dla każdego, kto chce miło spędzić swój czas.