Dla wielu ludzi wakacje to czas urlopu i długo wyczekiwanego wyjazdu. Niestety aktualna sytuacja na świecie sprawiła, że wiele wymarzonych podróży trzeba było odłożyć na później. Branża turystyczna została najciężej doświadczona przez pandemię, ale powoli widać światełko w tunelu, coraz więcej krajów otwiera się na turystów. Nie da się jednak nie zauważyć, że wiele uległo zmianie.

Wakacje w pandemii

Żyjąc w czasach, kiedy podróżowanie było łatwe i szybkie trudno jest się przestawić na liczne ograniczenia. Śledząc niejeden portal turystyczny wyłania się przykry obraz całej branży, która bardzo ucierpiała na globalnej pandemii koronawirusa. Aktualnie sytuacja wydaje się stabilna i do wielu krajów można spokojnie pojechać bądź polecieć, to jednak i tak będą to wakacje w cieniu pandemii, mimo że hotele, restauracje i cały turystyczny świat zapewnia, że jest świetnie przygotowany na przyjazd gości.

Za granicę czy w Polsce?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, a odpowiedź wcale nie musi być prosta i oczywista. Ze statystyk wynika, że w tym roku Polacy chcą spędzić urlop w kraju. Gdzie w takim razie wyjechać, aby miło spędzić czas? Na stronie turystyczny.com.pl można znaleźć wiele artykułów na temat ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia. Na obowiązkowej liście powinny się znaleźć:

  • Szczawnica – piękne, uzdrowiskowe miasteczko na południu, w województwie małopolskim, na pograniczu Pienin i niezwykle urokliwych Beskidów, nieco zapomnianych przez turystów. Szczawnica oferuje wiele ciekawych szlaków, doskonałych na piesze wycieczki;

  • Kazimierz Dolny – nazywany perłą województwa lubelskiego, niewątpliwie jedno z bardziej klimatycznych polskich miast. Historia, architektura z epoki renesansu i piękne widoki sprawiają, że turyści chętnie odwiedzają Kazimierz Dolny. Ciekawym miejscem, wartym odwiedzenia razem z dziećmi są wąwozy lessowe;

  • Szlak Orlich Gniazd – główny szlak Jury Krakowsko – Częstochowskiej to 163 km ciekawego historycznie, geologicznie i przyrodniczo terenu. Liczne zamki są wspaniałą atrakcją, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych;

  • Wielka Nieszawka – miejsce mało znane, ale pięknie prezentujące się na turystycznej mapie Polski. Największą atrakcją jest skansen „Olenderski Park Etnograficzny” przypominający o dziedzictwie menonitów. Bez wątpienia warto pojechać i zobaczyć co Wielka Nieszawka ma do zaoferowania.

Jak widać, nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby przeżyć ciekawą wakacyjną przygodę, a kiedy czasy są szczególnie trudne, warto zwrócić uwagę na atrakcje w bliskiej okolicy. Lukusowy domek nad morzem to idealne rozwiązanie na wakacje, ale także na chłodniejsze miesiące. Dzięki zapewnionemu komfortowi, odpoczniesz i nabierzesz sił do dalszego działania.