Przyszła Ci do głowy myśl, żeby zwiedzić Londyn z dzieckiem, ale nie wiesz od czego zacząć i jak zaplanować swoją wycieczkę? W stolicy Wielkiej Brytanii można znaleźć mnóstwo ciekawych miejsc, które zachwycą najmłodszych. Tu nawet muzea są ciekawe, bo interaktywne.

Zmiana warty pod pałacem Buckingham

To taka atrakcja, którą trzeba “zaliczyć” w kilku stolicach europejskich. Gdy planujemy Londyn z dzieckiem, nie możemy pozbawić go tego doświadczenia, a prawdopodobnie raz na całe życie – wystarczy.

W świecie zabawek

Szczególnie w bardziej pochmurne dni czy podczas wyjazdów zimowych, polecamy muzea, ale ty razem coś niezwykłego: National Museum of Childhood. Ogromne domki dla lalek, klocki lego we wszystkich formatach, drewniane, ponadczasowe zabawki i elektryczne kolejki. W tym świecie można zapomnieć o czekających w domu grach komputerowych. Jest to przestrzeń, z której żaden maluch nie będzie chciał wyjść. Prawdopodobnie trzeba się przygotować na wyprowadzenie go siłą lub przekupienie nową zabawką. Tylko czy dorośli będą faktycznie chcieli opuścić to miejsce?

Plac zabaw

Wydawać by się mogło, że nie po to jedzie się za granicę, by spędzić czas na placu zabaw (bo przecież takich w Polsce miejsc jest na potęgę). Mimo wszystko warto zatrzymać się na godzinę lub dwie w Diana Memorial Playground, jednym z najlepszych placów zabaw dla najmłodszych. Dzieci będą szczęśliwe, a dorośli trochę odpoczną z książką i kawą na świeżym powietrzu. Najmłodsi do dyspozycji mają wielki statek piracki, wiele zjeżdżalni i huśtawek. A co najważniejsze, tylko w ekstremalnych sytuacjach zdarzają się kolejki. Może to nie to samo, co ogromne parki rozrywki, ale dzieci będą mieć świetną zabawę!

M&M World

Po wejściu do tego miejsca czujemy się, jakbyśmy wrócili do najlepszych czasów dzieciństwa. Słodycze spadają z nieba, a właściwie to przechowywane są w gigantycznych tubach. Chciałoby się zjeść wszystko na raz. Dzieci po przekroczeniu progu tego miejsca zazwyczaj mają miny, jakby właśnie wkroczyły do raju. W ten sposób udowadniamy i sobie, że Londyn z dzieckiem nie musi być nudny!