Londyn – czy warto?

Marzeniem wielu osób jest to, aby zobaczyć piękny Londyn. Miasto jest pełne atrakcji turystycznych, panuje w nim niesamowity klimat. Dla niektórych może okazać się przytłaczający, ze względu na różnorodność i ilość osób, które szczególnie w sezonie wakacyjnym przechadzają się po ulicach największego miasta Królestwa. Z pewnością jednak warto wybrać się tam na kilka dni. Londyn w weekend to dobry pomysł na oderwanie się od codziennych obowiązków i odpoczynek. Tym bardziej, że do Londynu dojeżdżdają autobusy z Krakowa! Co warto zatem zobaczyć? Podpowiadamy.

Atrakcje Londynu

W Londynie można zrobić naprawdę wiele fajnych rzeczy i zwiedzić mnóstwo zachwycających miejsc. Dwa dni w zupełności wystarczą, aby poznać klimat tego miasta. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć w weekend:
Big Ben – jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli w Londynie. To właśnie w tym miejscu parlament Wielkiej Brytanii spotyka się na obradach. Jest częścią Pałacu Westminsterskiego i naprawdę robi wrażenie. W okolicach znajdują się piękne parki, które także warto odwiedzić. Taki spacer z pewnością będzie udany.
Pałac Buckingham – dostojna rezydencja brytyjskich władców, której nie może zabraknąć na liście miejsc godnych zobaczenia. Chociaż prawdopodobieństwo zobaczenia rodziny królewskiej jest niewielkie, warto udać się w te okolice, aby zobaczyć zmianę warty. W pobliżu znajduje się piękny park.
Trafalgar Square – jeśli trafisz tutaj, masz naprawdę wiele możliwości. Z tego centralnego punktu można dojść lub dojechać komunikacją wszędzie, gdzie znajdują się największe atrakcje Londynu. To właśnie tutaj można poczuć specyficzny klimat tego miasta.

Londyn dla każdego

Londyn to idealny kierunek dla fanów piłki nożnej. Można tutaj zobaczyć najpiękniejsze stadiony i odwiedzić sklepy kibica. Jeśli lubisz dobrą zabawę, z pewnością również nie będziesz zawiedziony. Wieczorem i nocą Londyn wciąż tętni życiem. Znajdziesz tutaj wiele klimatycznych pubów. W popularnych miejscach, gdzie jest duży ruch turystów, można kupić wiele pamiątek. Najczęściej są to koszulki, magnesy, pocztówki