Górny Śląsk to prawdziwy raj dla każdego miłośnika starych budowli i zabytkowych zamków. Znajduje się tu ich całe mnóstwo i stanowią one namacalny dowód niezwykle bogatej historii oraz tradycji tego regionu. Jednym z najbardziej znanych z nich jest zamek Książ. Jest to absolutnie obowiązkowa propozycja dla każdego, kto pasjonuje się historią.

Zamek Książ dojazd z Wałbrzycha

Zamek Książ dojazd z Wałbrzycha i innych większych miast w okolicy jest bardzo prosty. Sam zamek cieszy się bardzo długą historią. Jego dzieje sięgają czasów średniowiecza, kiedy to Dolny Śląsk pozostawał w rękach rodziny Piastów. Oczywiście, na przestrzeni wieków przechodził przez liczne przebudowy i modernizacje, których efektem jest jego współczesny kształt.

zamek w Książu cennik

Sam zamek w Książu cennik nie jest szczególnie wygórowany, dzięki czemu może to być świetna propozycja zarówno dla wycieczek, jak i pojedynczych osób. Z racji na położenie zamku w granicach administracyjnych miasta, zamek Książ Wałbrzych dojazd jest bardzo wygodny. Zdecydowanie warto wybrać się do tego miejsca, bowiem tutejsza architektura oraz ogrom tego zamku naprawdę robią wrażenie.