Białystok to miasto, które zachwycą swoją różnorodnością i bogatą historię, znajdziemy tutaj zachwycające atrakcje turystyczne, takie jak pałac Branickich, czy urokliwy rynek z odbudowanym ratuszem. Wielokulturowość tego regionu sprawia, że można tu także znaleźć bardzo interesującą regionalną kuchnię, której warto spróbować. Ponadto Podlasie mają bardzo bogatą naturę i można tutaj odwiedzić wiele przepięknych parków narodowych. Dlatego niezależnie od tego, czy chcemy odpocząć na łonie natury, czy w centrum miasta poznając historię regionu, to warto znaleźć dobry hotel w Białymstoku i spędzić udany weekend w stolicy Podlasia!

Gdzie rozpocząć swoją podróż po Białymstoku?

Z pewnością przed wyjazdem warto wybrać dobry hotel w Białymstoku, taki jak Hotel3Trio https://www.hotel3trio.pl, który przede wszystkim jest dobrze umiejscowiony niezwykle blisko centrum, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce na rozpoczęcie weekendu w stolicy Podlasia. Dobra lokalizacja pozwala ominąć zatłoczone ulicę podczas dojazdu, więc szybko możemy zająć się zwiedzaniem, lub jeśli jesteśmy na wyjeździe biznesowym, to udać się na jedno z zaplanowanych spotkań.

Miasto najlepiej poznawać od samego centrum, rynek Białegostoku jest doskonały do spacerów, ponieważ został wyłączony z ruchu ulicznego i znajdziemy na nim bardzo dużą ilość atrakcyjnych kawiarni, restauracji i knajp. Ponadto jedno z bardziej rozpoznawalnych na wielu zdjęciach miejsc na rynku Kościuszki, czyli diabelny młyn pozwoli nam zobaczyć przepiękną panoramę miasta. W odrestaurowanym ratuszu możemy zwiedzić muzeum Podlaskie i zapoznać się ze stałą ekspozycją ponad 120 dzieł polskich malarzy, którzy działali przez ostatnie 250 lat.

Pałac Branickich – przepiękna atrakcja Białegostoku

Jest to jedno z ważniejszych miejsc, które należy zobaczyć w Białymstoku. Nazywany “Polskim Wersalem” późnobarokowy Pałac Branickich zachwyca dużymi i przepięknymi ogrodami pałacowymi i na jego terenie mieści się także uniwersytet medyczny i można tu również odwiedzić muzeum historii medycyny i farmacji. Co więcej, dużą atrakcją jest możliwość zwiedzenia przepięknych pałacowych wnętrz i zobaczenie całego kompleksu z tarasu widokowego.

park w Białymstoku

Co warto zwiedzić w okolicach stolicy Podlasia?

Jeśli znajdziemy odpowiednio zlokalizowany hotel w Białymstoku, to warto zobaczyć również atrakcje oddalone nieco bardziej od centrum. Jedną z nich jest XIX wieczna cerkiew św. Mikołaja, w której zobaczymy ozdobny drewniany Ikonostas, a jeśli chcemy zobaczyć bardziej współczesną architekturę, trzeby tylko udać dalej od centrum i zwiedzić cerkiew św. Ducha, która została wyświęcona w 1999 roku. Dla porównania warto również odwiedzić cerkiew Mądrości Bożej, która otwarta została w 1994 roku. Jeśli natomiast chcemy odpocząć od zgiełku miasta, to powinniśmy się wybrać Puszczy Knyszyńskiej, albo Biebrzańskiego Parku Narodowego, żeby odetchnąć na łonie dzikiej natury.