Turnieje rycerskie w Polsce cieszą się znaczną popularnością, która rośnie z roku na rok. Trudno jednak jest się temu dziwić. Jest to świetna zabawa oraz sposób na utrzymywanie historycznych tradycji przy życiu. Istnieje kilka miejsc, w których organizowane są szczególnie słynne i duże turnieje.

Łęczyca zamek Boruty

Jednym z nich jest Łęczyca zamek Boruty. Zamek znajduje się w województwie łódzkim, i sam w sobie stanowi bardzo ciekawy obiekt do zwiedzania. Jego historia sięga czasów średniowiecznych. Na pewno zbudowano go za panowania Kazimierza Wielkiego. Na przestrzeni wieków zamek pełnił zarówno funkcje siedziby króla i starosty łęczyckiego, jak i fortecy obronnej. Aktualnie w mieście Łęczyca rycerze są stałymi i dobrze znanymi gośćmi. Turniej organizowany jest corocznie już od kilkunastu lat.

Łęczyca zamek turniej rycerski

Zwykle ma on miejsce pod koniec sierpnia, kiedy pogoda sprzyja takiemu wydarzeniu historycznemu dla całej rodziny. Łęczyca zamek turniej rycerski to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu, bowiem zjawiają się na nim drużyny z różnych państw. Jest to doskonała okazja do podziwiania ich umiejętności oraz obejrzenia wielu wystaw, prezentujących życie w średniowieczu.