Położony we wschodniej Polsce Lublin nie jest dziś uważany za najważniejsze miasto w naszym kraju. Jednocześnie odegrał on w historii Polski ogromną rolę i przez długi czas był jednym z głównych ośrodków miejskich w całej Rzeczpospolitej. Świadczą o tym liczne zabytki, które możemy dziś oglądać.

Lublin zamek mapa

Jednym z najważniejszych z nich jest zamek w Lublinie, będący jednocześnie symbolem całego miasta. Osobom wybierającym się do tego miasta bardzo przyda się zatem Lublin zamek mapa, który pomoże w dotarciu na miejsce i w zwiedzaniu całego obiektu. Zamek nie zachował się do naszych czasów w niezmienionej formie, bowiem na przestrzeni wieków przechodził przez liczne przebudowy i modernizacje. Najważniejsza z nich miała miejsce w XIX wieku, kiedy to nadano mu obecny kształt.

Zamek w Lublinie cennik

Zachowało się jednak kilka elementów charakterystycznych dla średniowiecznej architektury romańskiej, do których należy przede wszystkim stary donżon. Zamek w Lublinie cennik nie jest szczególnie wygórowany, dzięki czemu zwiedzenie tego wyjątkowego miejsca dla nikogo nie będzie większym problemem. Zdecydowanie warto, bowiem obiekt ten niejednokrotnie odegrał ważną rolę w dziejach Polski.