Listwy ozdobne meblowe, świetnie sprawdzają się jako element dekoracji, który może mieć wiele zastosowań. Dobrym przykładem jest użycie listwy ozdobnej, np: jeśli chcemy odświeżyć nasz stary mebel, bądź też do wykończenia krawędzi meblowych. Najpopularniejsze listwy ozdobne meblowe to te, które są wykonane najczęściej z drewna. A jakie będą najlepsze do naszych wnętrz, przedstawimy poniżej:

Listwy ozdobne drewniane rzeźbione– tego typu listwy, są dostępne zazwyczaj od producentów na zamówienie, gdyż frezowane są maszynowo z możliwością dorzeźbienia pojedynczych ozdobnych elementów. Wybierają je klienci do ekskluzywnych kompozycji pomieszczeń, a także do mebli zabytkowych.Jeżeli chodzi o wybór surowca, w ofercie występuje kilka gatunków drewna: orzech włoski, dąb, olcha, buk. Kompozycja i i wybranie odpowiedniego tworzywa, zależy już od preferencji konsumentów.

Samoprzylepne listwy meblowe-są praktyczne i nie wymagają montażu przy użyciu narzędzi. Tego rodzaju listwy odświeżą wygląd naszych frontów, jak i dodadzą uroku przy wykończeniu nowoczesnych mebli. Wybór kolorów jest duży, dlatego takie listwy idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym, gdzie kolorystyka może być różnorodna, a przy tym pomieszczenie będzie wyglądać na bardziej przytulne.

Możliwości i zastosowań jest wiele, warto jednak pamiętać, żeby przy wyborze odpowiedniej listwy ozdobnej kierować się jej funkcjonalnością oraz rolą jaką będzie spełniać przy aranżacji naszych elementów wyposażenia.