Oryginalne destynacje wakacyjnych wyjazdów cieszą się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Po odwiedzeniu najpopularniejszych europejskich miejscowości warto wybrać się do Maroko! Wakacje w tym regionie mogą Ci dostarczyć niezapomnianych wrażeń. A co najlepiej odwiedzić, będąc w tym kolorowym kraju? Podsuwamy 5 najciekawszych miejsc i zachęcamy do tego, by już teraz zarezerwować tam kilkudniowy pobyt!

Essaouira – fantastyczne portowe miasteczko

W odległości około 200 kilometrów od Marrakeszu można znaleźć Essaouirę – piękne portowe miasteczko, z którego rozciągają się bajeczne widoki na Ocean Atlantycki. Tu starożytne budowle stanowią fantastyczne tło dla malowniczych niebieskich łódek zacumowanych w porcie, a wielobarwne stragany zdecydowanie zachęcają, by zrobić tu egzotyczne zakupy! Planując spędzić w Maroko wakacje, warto pomyśleć o takich właśnie mniej uczęszczanych miejscowościach, które na długo zapadają w pamięci.

Ouarzazate – to tu kręcono niektóre sceny Gry o Tron!

Jeśli jesteś fanem Gry o Tron, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Ouarzazate w Maroko. Charakterystyczne osady z gliny i kamienia tworzą tu malowniczą scenerię, którą wykorzystano podczas kręcenia niektórych scen z Daenerys – Matką Smoków. Z pewnością przypadną Ci one do gustu!

Merzouga – tu zaczyna się Sahara

Wokół największej pustyni na świecie jest wiele wspaniałych miasteczek, w których można doświadczyć najpopularniejszych afrykańskich atrakcji. Spędzając w Maroko wakacje dobrze jest udać się do Merzougi – stąd najczęściej rozpoczyna się zwiedzanie Sahary. Można tu udać się na przejażdżkę wielbłądem lub quadem, co w takich warunkach będzie niezapomnianym przeżyciem!

Volubilis – dla miłośników starożytnej historii

To miasteczko wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. w Volubilis znajdują się ruiny starożytnej rzymskiej stolicy Mauretanii. Ta bajkowa sceneria doskonale nadaje się do fotografowania, szczególnie o zachodzie słońca!

Chefchaouen – niebieskie miasto

To jedna z największych marokańskich atrakcji – po znajdujących się tu budynkach bardzo łatwo odgadnąć, gdzie były robione zdjęcia. Spacerowanie urokliwymi, starymi uliczkami miasteczka Chefchaouen jest prawdziwie odprężającym doznaniem. To coś w sam raz dla tych, którzy lubią się „zgubić” w krętych zaułkach. Spędzając tu wakacje, warto wybrać się choćby na jednodniową wyprawę właśnie do tego błękitnego zakątka.

Dlaczego warto wyjechać na wakacje do Maroko?

Fantastyczne afrykańskie jedzenie, egzotyczna muzyka i krajobrazy – tak inne od tych, które zwykliśmy oglądać na ulicach europejskich miast. To właśnie dlatego wakacje w Maroko mogą szczególnie przypaść do gustu tym, którzy lubią zwiedzać, oglądać architektoniczne zabytki, sycić oczy, uszy i powonienie wszystkim tym, co nieznane. Pustynne miejscowości mają w sobie swoistą magię – przypominają nam o tym, by niespiesznie delektować się życiem i doceniać jego prostotę. Zarezerwuj swój pobyt w którymś z dobrych hoteli w tym kraju i wybierz się już niebawem na największą przygodę tego lata!