Odbijacze dla młodych adeptów sztuki żeglarskiej są tematem trudnym, podczas gdy porady doświadczonych wilków morskich nie raz sprawdziły się na wodzie. Z tego też powodu przybliżony kilka faktów związanych z tym elementem wyposażenia naszych łodzi. Przypomnimy również kiedyś powinny się inne pojawić za burtą.

Jak to jest z tymi odbijaczami

Przede wszystkim jest to produkt, który ma na celu i chronić naszą łódź przed przypadkowymi uderzeniami w porcie i właśnie tam należy ich używać. Gdy tylko wypłyniemy z portu powinniśmy je odpowiednio związać lub umieścić w specjalnie przygotowanym do tego koszu. W ten sposób unikniemy zagrożenia, którym jest zakładanie się w odbojniki na pokładzie naszego jachtu. Pamiętajmy jednak również o tym, że nasze odbojniki napełniony powietrzem mogą ulec zniszczeniu. Najczęściej usterka dotyczy zawitał, ale taka naprawa jest bardzo prosta. Wystarczy wymienić ten zaworem.
Posiadanie odbojników w dobrym stanie jest tym ważne, że według prawa każdą łódź o długości większej niż 3 metry powinna takie odbijacze posiadać. Dlatego tez większość łodzi zawsze tego pilnuje. Małe łodzie też mogą stosować się do tego nakazu, żeby ułatwić sobie manewrowanie po porcie.

 

Jednak jeżeli mamy odpowiednią ilość odbijaczy i wszystkie są sprawne, to możemy pomyśleć o kolejnym rejsie, szczególnie, że mamy środek lata i wakacji, więc tego rodzaju przygody są naj najbardziej na czasie. Pamiętając o całym potrzebnym ekwipunku możemy wybrać się nad najbliższą wodę, czy to nad morze czy też pobliskie jezioro, żeby zwyczajnie poczuć wiatr we włosach i bryza na policzkach. Pamiętajmy również by zabrać odpowiednią odzież, poniewaz pogoda na wodzie jest zaraźliwe i będziemy potrzebować odpowiedniego wyposażenia.
Dzięki przestrzeganiu zasad i odpowiedniemu ekwipunkowi możemy przeżyć niezapomniane przygody nawet w czasie jednego weekendu. Pamiętajmy zawsze o tym, żeby sprawdzić czy naszą jednostką pływającą jest w pełni sprawna A następnie możemy już ruszać w kolejny rejs.