Obecnie na rynku istnieje wielu producentów odzieży termoaktywnej, a branża ma cię całkiem dobrze, ponieważ każdy, kto wykazuje aktywność fizyczną, nie może sobie pozwolić na to, żeby takiej odzieży nie posiadać. Jednym z liderów jest polska firma Berens, która szyje swoje ubrania ze specjalnych syntetycznych dzianin, odprowadzających pot. Dzięki temu skóra pozostaje sucha nawet podczas wysiłku fizycznego. Dodatkowo wysoka jakość zastosowanych materiałów gwarantuje optymalną izolację cieplną w czasie chłodu i wentylację w upalne dni. W sklepie internetowym każdy znajdzie odzież odpowiednią dla swoich potrzeb – koszulki, spodnie, bluzy czy czapki, wszystko na każdą porę roku.

Termoaktywna odzież taktyczna

Istnieje spora grupa zapalonych survivalowców i to z myślą o nich powstała linia odzieży taktycznej w kolorze militarnej zieleni. Szczególnie polecana dla wszystkich, którzy znaczą część czasu spędzają w terenie, np. pracownicy mundurowi czy służby leśne, ale idealnie sprawdzi się także w survivali, a nawet podczas takich aktywności jak air-soft-gun. Odzież taktyczna posiada mnóstwo zalet, takich jak błyskawiczne wysychanie, co może mieć ogromne znacznie w przypadku nieplanowanego zanurzenia się w wodzie. Warto także zwrócić uwagę na militarny kolor zieleni, który pozwala na wtopienie się w otoczenie, co z pewnością docenią miłośnicy paintballa czy air-softu. Intensywny wysiłek w terenie generuje dużo potu, dlatego wybór odpowiedniej odzieży, która będzie odprowadzała wilgoć jest kluczowy. Ubrania termoaktywne Berens znajdą uznanie także wśród profesjonalistów, którzy z pewnością docenia je za płaskie szwy i antybakteryjne jony srebra zawarte w materiale.

Czy odzież termoaktywna jest w ogóle potrzebna?

Nie da się w pełni korzystać z aktywności fizycznej, kiedy odczuwa się dyskomfort, spowodowany uczuciem zimna, gorąca lub kiedy pot spływa po plecach i wsiąka w koszulkę z bawełny, a do tego nieprzyjemnie pachnie. Dlatego właśnie powstała odzież termoaktywna, aby maksymalnie zwiększyć komfort w trakcie wędrówek, uprawiania sportu lub gier terenowych. Specjalna struktura ubrań i zastosowanie odpowiednich włókien ma za zadanie skutecznie odprowadzać wilgoć z powierzchni ciała, w każdych warunkach. Marka Berens doskonale rozumie potrzeby klientów i przykłada wiele uwagi do zaspokojenia ich. Z tego powodu w swojej ofercie posiada odzież i bieliznę termoaktywną zarówno męską, jak i damską, a także przystosowaną dla dzieci. Każda koszulka, bluza czy czapka powstaje z myślą o zapewnieniu jak największego komfortu i wygody w trakcie aktywności.