Prowadzisz remont w domu lub mieszkaniu i poszukujesz rozwiązań do odbioru sygnału antenowego? Zastanawiasz się, jaka szybkozłączka elektryczna pozwoli bez przeszkód rozprowadzić przewody do Twojej nieruchomości? Na przykładzie oferty firmy Simon i innych producentów gniazd do anteny przedstawiamy poradnik dla majsterkowiczów i zawodowych montażystów. Zobacz, jakie rodzaje akcesoriów okazują się najbardziej przydatne, i podejmij świadomą decyzję zakupową!

Do czego służą gniazda antenowe?

Korzystasz z odbiorników radiowych i telewizyjnych? Zastanawiasz się, co odpowiada za przekazywanie sygnału do Twojego urządzenia? Poznaj gniazdo antenowe jako kluczowy komponent instalacji. Te niewielkie moduły pełnią niezwykle istotną funkcję w systemie transmisji danych. W zależności od specyfiki aparatu radiowo-telewizyjnego porty od Simon lub innej firmy występują w kilku rodzajach:

  • przelotowe,
  • zakończeniowe,
  • typu F (pojedyncze lub podwójne).

Gniazdo antenowe jest głównym komponentem systemu wtykowego IEC, który spotkamy w większości mieszkań. Służy do podłączania odbiorników multimedialnych i odpowiada za nieprzerwaną transmisję sygnału. Dowiedz się, jak wybrać moduł RTV i szybkozłączki elektryczne.

Jak dobrać gniazdka w zależności od rodzaju instalacji?

Zastanawiasz się, jak odnaleźć właściwy produkt w rozległym asortymencie sklepu? Układ instalacji ma bezpośredni wpływ na wszystkie elementy składowe. Od parametrów systemu antenowego zależy nie tylko rodzaj gniazda, lecz także grubość kabli i typ szybkozłączek elektrycznych. Simon to jeden z wielu producentów nowoczesnych rozwiązań, które mają zastosowanie w przypadku różnorodnych systemów RTV-SAT.

Instalacje telewizji kablowej i satelitarnej mogą być zaprojektowane w sposób równoległy lub szeregowy. Wybór jednej z tych dwóch opcji wyznacza kierunek dla kupujących gniazda antenowe i szybkozłączki elektryczne (np. marki Simon).

Jakie gniazdko pasuje do instalacji równoległej?

Jeżeli zdecydowałeś się na instalację równoległą (określaną również jako gwiaździsta), powinieneś zakupić moduł zakończeniowy. W tym systemie do każdego portu RTV doprowadza się oddzielny kabel z anteny. W efekcie uzyskujesz niezawodność i stabilność połączenia nawet podczas korzystania z kilku odbiorników jednocześnie. Układ RTV szeregowy przyjmuje zgoła inne założenie. Tutaj istnieje jeden kabel wyprowadzony z anteny, który obsługuje wszystkie odbiorniki w domu. Jeśli korzystasz z systemu szeregowego, powinieneś zakupić akcesoria przelotowe lub typu F.

Gniazdo antenowe Simon wspomagane przez układ szybkozłączek elektrycznych pozwala doprowadzić dowolny rodzaj kabla do odbiorników RTV. Sprawdź aktualny asortyment i dobierz produkt odpowiadający parametrom Twojej instalacji.

Jak zamówić gniazdo antenowe?

Na przykład hurtownia elektrotechniczna Doko jest miejscem, gdzie zaopatrzysz się w akcesoria elektryczne i systemy RTV. Wybieraj spośród asortymentu marki Simon i innych zaufanych producentów. Skontaktuj się ze specjalistami, a otrzymasz poradę w kwestii zakupu portów do anteny, przewodów podłączeniowych i szybkozłączek.